Kırkayak Sokması

Kırkayak

Yeryüzünde yüzlerce kırkayak türleri bulunmaktadır. Bu türlerin arasında son derece zararlı ve zehirli türlerde bulunmaktadır. Kırkayaklar doğaları itibariyle kendilerini tehlikede hissettiklerinde saldırganlaraşabilir ve silah olarak kullandıkları kırkayak ısırığını uygulayabilirler.

Isıran kırkayak türünün zehirli olması son derece ölümcül sonuçlar doğurabilir ve önlenemeyebilir.

Kırkayak Sokması Sonucu Oluşabilecek Replikasyonlar

Kırkayak sokması sonucu acı hissi şiddetini giderek arttırır. Ancak kırkayak ısırmasına karşı ferdi müdahale doğru değildir. Kırkayak sonası ısırlan bölgeye uzman doktorların müdahale etmesi gerekir. Kırkayak sonrasında oluşacak belirtiler arasında şunlar sıralanabilir;

- Isırılan bölgede şişlik

- Isırılan bölgenin kızarması

- Şiddetli kaşıntı ve acı

DİKKAT : Kırkayak sokması sonrası kesinlikle kişisel müdahale edilmemelidir. Kırkayak sokması sonrası doktorunuza başvurunuz.

Önlemler

Kırkayaklar genellikle kendilerine uygun yaşam koşullarının olduğu bölgelerde yaşar ve ürerler. Dolayısı ile kırkayakların yaşadığı bölgelerde ilaçlama uygulamalası yapılmalı ve bölgenin kırkayaklara karşı dezenfekte edilmesi gerekiyor. Bunun için profesyonel bir ilaçlama ekibinden yardım almak hem zaman hem de maddi kazanç sağlayacaktır. Uygar ilaçlama şirketimiz, kırkayaklara karşı %100 garantili ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Kullandığımız ilaçlar Sağlık Bakanlığından ruhsatlıdır.

Yorum Yap


Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>